Minimal Fantezi ile Tanışın: Madrid'deki Pembe Ev
Tasarım

Minimal Fantezi ile Tanışın: Madrid'deki Pembe Ev

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Tek renkli alanlar fikri akla sade siyah beyaz odalar getirebilir, ancak Patricia Bustos Studio, bir apartman dairesinde tek renkli alanı yeniden tanımladı! İspanya merkezli tasarım firması Patricia Bustos Studio, 12 farklı tonda pembe renk kullanarak adeta “estetik çılgınlık” denilebilecek bir ev tasarladı. Tasarımcılar, Madrid’deki rekabetçi otel piyasasında öne çıkmak için cesur bir renk şemasına tasarımında yer verdiler.

Peki sizce bir ev ne kadar pembe olabilir? Benzersiz bir görsel kimliğe sahip pembe evi hep beraber inceleyelim.

Madrid Tatilinde Farklı Bir Konaklama Seçeneği İçin: Pembe Ev

Tasarımcı Patricia Bustos daireyi tasarlarken, Ricardo Bofill’in çalışmasından, özellikle de görünüşte sonsuz bir alanın 2 ve 3 boyutlu illüzyon yarattığı ”La Muralla Roja” (Kırmızı Duvar) ‘dan ilham almış.

La Muralla Roja (Kırmızı Duvar) – Ricardo Bofill

Tasarımcının yarattığı ”Minimal fantezi” olgusu, içeride yaşayanları dışarı çıkartmak ve her kapının arkasında gizli olanı yavaş yavaş keşfedebilecekleri bir tür harikalar diyarına girmelerini sağlamak için pembe ev tasarımında kullanılmış.

1950’lerden kalma bir apartmanda yer alan 55 metrekarelik daire, Madrid’in hareketli Puerta del Sol meydanına oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Eskiden sadece bir yatak odası ve bir banyoya sahip olan ev, Patricia Bustos Studio tarafından biraz daha büyük tatilci gruplarını rahatça barındırabilmek için kat planını yeniden yapılandırılmış. Dairede bulunan tasarım ekipmanlarına yakından bakalım:

Sadelik Her Zaman Güzeldir: Minimalist Dekorasyon
Son yılların en popüler akımlarından biri olan minimalizmi, genel anlamda“sadecilik” olarak tanımlanmak mümkün. Minimalizm[https://tr.wikipedia.org/wiki/Minimalizm], ihtişamlı süslemeleri ve detaylarıyok sayarak, nesnenin sadece nesne olma özelliğiyle ilgilenir. Fakat buanlayışta işlevselliğin ö…

Tasarım Ekipmanları Parlak ve Farklı Renklerde Kullanılmış

Tasarım ve estetiğin uyumu, kompozisyonun net bir şekilde ele alındığını gösteren çarpıcı fotoğraflardan anlaşılıyor.

Saten perdeler, yanardöner çarşaflar ve geri dönüştürülmüş çevre dostu mobilyalar, bu daireyi İspanya’nın başkentini ziyaret ederken konaklayabileceğiniz canlı ve canlı bir yer haline getirmiş.

Şimdi ise pembe ev iki yatak odası ve ek bir banyoya sahip. Mutfak, gerektiğinde iki misafir daha uyuyabilmesi için yaşam alanından da ayrılmış.
Kesintisiz zeminler, mobilyalar ve stratejik olarak yerleştirilmiş kemerli basamaklar sayesinde pembe ev daha büyük bir görünüme kavuşmuş.

Tasarımcılar pembe eve yeşil renkli bitkiler, çeşitli dokular ve renk paletini genişleten renkli bir mutfakla daireyi pembe renge boğmamaya çalışmış.
Kemerli kapılar ve renkli laminatlar, dünya dışı bir estetik yaratmaya yardımcı olmakla beraber, fiziksel formlar temiz çizgiler ve yatıştırıcı bir basitlik yaratmış.

Mavi ve altın tonları mutfak dolabında kullanılmış ve dairenin geri kalanından görsel bir rahatlama görevi görmüş.

Dairede yer alan mobilyaların çoğu gibi koltuklar da modernist tarzları takip eden sade formlarla tasarlanmış. Çarpıcı yemek odasında mekana bir derinlik katmanı sağlayan yanardöner dokularından sıklıkla kullanılmış.

Benzersiz yatak çerçeveleri, farklı pembe tonlarda değişen malzemelerle kaplanmış.

Küçük banyolar dikey duvar karoları ile genişletilmiş ve benzersiz banyo aksesuarları ile tamamlanmış.

Patricia Bustos Studios’un neredeyse tamamen pembe olan bu dairesi, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için bire bir.