IKEA Kanada’dan Pride Temalı “Aşk Koltukları”
Tasarım

IKEA Kanada’dan Pride Temalı “Aşk Koltukları”

sanatperver Admin
sanatperver Admin

IKEA Kanada, çeşitli Pride bayraklarının renklerinden ve bayrakların temsil ettiği insanların yaşanmış deneyimlerinden ilham alan bir dizi benzersiz "Aşk Koltukları" yaratmak için LGBTQ+ topluluğundan tasarımcılarla ortaklık kurdu.

Mobilya devi, Pride bayraklarından ilham alan transseksüel bayrak, panseksüel bayrak ve ikili olmayan bayrak dahil olmak üzere 10 farklı koltuk kılıfı oluşturmak için Bianca Nachtman, Madison Van Rijn, Charlotte Carbone ve Ali Haider ile birlikte çalıştı.

IKEA'nın pazarlama iletişimi direktörü Claudia Mayne, "Her tasarımcı türünün tek örneği bir sanat eseri yaratma özgürlüğüne sahipti" dedi. "Bu ortaklık, farklı topluluklardaki sanatçıların kendilerini COVID-19 sırasında zor olan büyük bir platformda ifade etmelerine yardımcı olma yolumuzdur."

"Aşk Koltukları" koltuk kılıfları satılık olmasa da, 24 Haziran'dan itibaren Kanada'daki belirli IKEA lokasyonlarında sergilenecek.

IKEA ortaklığı 22 Temmuz'a kadar Vancouver, Toronto ve Montreal'de bir ilan panosu kampanyasıyla desteklemeye devam edecek.

IKEA, 2017'den bu yana ülke genelindeki mağazalarda Pride bayrakları dikmek de dahil olmak üzere yıllar içinde Onur desteğini genişletiyor ve 2018'den beri gökkuşağı rengindeki Storstomma alışveriş çantalarının satışından elde edilen geliri LGBTQ+ topluluğunu destekleyen ortak kuruluşlara yönlendiriyor.