İlginç Oteller: Shrek’in Bataklıktaki Evi
Mimari Kültür ve Dahası

İlginç Oteller: Shrek’in Bataklıktaki Evi

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Ülkemizde konsept oteller oldukça yeni. Fakat dünyada birbirinden farklı konsepte sahip konaklama yeri var. Bu yerlerden bizce en sevimlisi de Shrek'in evi! Özellikle animasyon severlerin gönlüne taht kuran karakterden biridir Shrek. Batalıkta yaşadığı evi de korkunç gibi görünse de aslında onun her şeyidir, sığınağıdır. Filmi izlerken "Aslında bu ağaç ev pek fena değilmiş yahu!" diye düşünmüşüzdür. Şimdi sıkı durun, burada artık konaklamak mümkün! Shrek hayranları, artık Airbnb listesinde yer alan Shrek'in Bataklığı'nda kalabilecekler.

İskoçya'da tenha bir ormanın içinde yer alan bu tatlı konaklama birimi 13 Ekim saat 18.00'den itibaren rezervasyona açık hale gelecek. Üstelik 2 gece konaklamak cadılar bayramında da ücretsiz olacak. Bu özel yerin Cadılar Bayramında açılması sebebiyle burada konaklamak isteyen misafirler bir kereye mahsus  yardım kuruluşuna bağışta bulunup bu eşsiz yerde konaklayabilecekler.

Görsel Kaynak: Airbnb

Şimdi de bu evin detaylarına bir göz atalım. Shrek'in Airbnb'deki Bataklığı, “ağaç ev” konseptini bir sonraki seviyeye taşımış. Detaylar oldukça göze çarpıcı, resmen film setinden fırlamış gibi.

Görsel Kaynak: Airbnb
Görsel Kaynak: Airbnb

Bu ağaç ev, Shrek hayranlarının karakterin yaşam tarzını yakından görebilecekleri farklı bir konaklama deneyimi sağlıyor.

Görsel Kaynak: Airbnb