WV Minibüsünün Tekneyle Birleştiği Eğlenceli Tasarım
Tasarım

WV Minibüsünün Tekneyle Birleştiği Eğlenceli Tasarım

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Özellikle karavanda yaşamak hem seyahat etmek isteyen hem de farklı bir ev konsepti arayanların bir numaralı tercihi - üstelik tüm dünyada popüleritesi katlanarak artmaya devam ediyor.

Klasik bir VW minibüsünü bir tekneye dönüştüren bu yeni konsept tasarım, karavanda yaşama düşüncesini bir adım öteye taşımaya ve su üzerinde de eğlenceli vakit geçirmeye yönelik oluşturulmuş. Bu gördüğünüz ilgi çekici konseptin arkasındaki isim ise Lazzarini Design'ın İtalyan tasarımcısı Pierpaolo Lazzarini. Yenilikçi ve sıra dışı süper yat konseptleriyle tanınan sanatçı, aynı zamanda mimari, otomotiv ve uzay tasarımı alanlarında başarılı çalışmalarıyla biliniyor. VW minibüsüyle birleşen tekne tasarımı; klasik otomobilleri yeniden uyarlamayı ve onları işlevsel su araçlarına dönüştürmeyi amaçlayan Floating Motors adlı bir projenin parçası. Bu yeni tasarımlar ("Restorasyon yüzerleri" şirket bu şekilde adlandırıyor) fiberglas veya karbon fiberden üretilmiş klasik otomobil tasarımlarının karmaşık bir klonu. Bu kopyalar daha sonra yüzer bir gövde ve bir motorla güçlendiriliyor ve ortaya bu harika tasarımlar çıkıyor. Şirket tasarımları hakkında MyModernMet'e şu açıklamayı yapmış:

Yüzer gövde (katamaran, konvansiyonel veya folyo) için en modern denizcilik tekniklerini uygulayarak ve zorlu koşullarda en uzun dayanıklılık için inşaat malzemelerini uygun teknolojiyle birleştirerek olağanüstü bir kalitede orijinal otomobil modellerine de sadık kalarak tasarımlarımızı hayata geçiriyoruz. Ürünlerimiz, efsanevi arabalara benzeyen en lüks motorbotlardan oluşuyor.

Suyun üzerinde vakit geçirmek isteyenler için eşsiz bir konsept olan VW minibüsü konseptli tekne, diğer küçük boyutlu tasarımlarla karşılaştırıldığında pratikte bir tekne-ev olarak da kullanılabilir. Floating Motors'un bu tasarımları hala eskiz aşamasında ve şu anda ön siparişleri kabul ediyor. Lazzarini, önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya sunmayı umduğu diğer modellerin kalıplarını ve prototiplerini oluşturmak için gerekli sermayeyi artırmak amacıyla proje için bir kitle fonlaması kampanyası da başlattı. Yani bu sevimli deniz minibüslerini satın almak isteyenler şimdilik beklemesi gerekiyor. Floating Motors'daki en son gelişmeleri takip etmek ve araçlarının nihayet ne zaman piyasaya sürüldüğünü görmek için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.