Netflix, Halston Markasıyla İş Birliği Yaptı
Tasarım

Netflix, Halston Markasıyla İş Birliği Yaptı

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Netflix’in ses getiren dizisi Halston son günlerde oldukça popüler. Mayıs ayının en çok izlenen Netflix yapımları arasına giren Halston dizisi, aynı ismiyle faaliyetlerime devam eden ve geçmişten ilham alan tasarımlarıyla da yaşayan bir marka.

Netflix - Halston Koleksiyonu Haziran Ayında Satışa Sunulacak

Dijital medya devi Netflix, 10 parçalık bir özel koleksiyon için Amerikan lüks giyim markası Halston ile iş birliği yaparak moda dünyasına adım atmaya hazırlanıyor.

Fast Company'nin açıklamasına göre, Netflix ortaklığıyla hazırlanan kıyafetler 995 ABD Doları ile 1.595 ABD Doları arasında fiyatlandırılacak ve Haziran ayında ön sipariş için satışa sunulacak. Belki de ekrandaki bir elbiseyi sevince gerçek hayatta kolaylıkla satın alabilmek mümkün olacak.  Peki bu fikir nasıl ortaya çıktı?

Halston'u çekmeden önce Netflix, giysilerin arşivine erişmek için giyim markasına ulaştı. Dizinin kostüm tasarımcısı Jeriana San Juan, ekranda görünecek kıyafetleri yaratmak için şirketin arşivinde yer alan kıyafetlerden faydalandı. Bu yılın Şubat ayında programın çekimleri tamamlandıktan sonra, Netflix ve Halston birlikte bir koleksiyon oluşturma konusunda düşünmeye başladı.

Bunun Halston’un CEO'su Robert Rodriguez hangi kıyafetleri tüketiciler için yeniden üreteceğini belirlemek üzere Netflix ile yakın bir şekilde çalıştı. Bu çalışmalar neticesinde 70'lerde ve 80'lerde popüler olan ve mevcut pazara da hitap edecek 10 tasarıma karar verdiler.

Bu içerik ilginizi çekebilir: Efsanevi Tasarımcı Halston Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Rodriguez, "Bu, Halston'ın kendisinin yarattığı ikonik kıyafetleri geri getirmek için bir fırsattı, ancak onları daha modern hale getirmek için yeniden yorumladık" şeklinde konuştu.

Amerikalı perakende devleri Saks Fifth Avenue ve Neiman Marcus, tasarımları Ağustos ayında vitrinlerinde sergileyemeye başlayacaklar.

Rodriguez, Netflix ile olan bu ortaklığın Halston'ı tekrar gündeme getireceğini umuyor. “Netflix o kadar büyük bir erişime sahip ki, dizi sayesinde Halston'ı tanımayan gençlere markayı tanıtacak” dedi.

Netflix, bu iş birliğinin önemli bir parçası olsa da, koleksiyonun satışından elde edilen gelirin hiçbirini almayacak. Netflix, Halston ile yaptığı ortaklığı iki markanın diğerini tanıtması için bir pazarlama fırsatı olarak gördüğünü açıkladı.

Netflix'in Halston ile anlaşması moda devleriyle anlaşma anlamında bir ilk değil. Netflix 2019'da H&M ile iş birliği yaparak popüler dizi Stranger Things temalı giysilerini satışa sunmuştu.