Japonya 2077: Fotoğrafçı Aishy’den Tokyo'nun Fütürustik Fotoğrafları
Fotoğraf

Japonya 2077: Fotoğrafçı Aishy’den Tokyo'nun Fütürustik Fotoğrafları

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Şehirler, geceleri sanatçılara ilham kaynağı olurlar. Örneğin bir zamanlar Vincent Van Gogh, kimliği belirsiz arkadaşlarıyla gece geç saatlerde içki içtikleri Kafe Terası’nı resmetmişti.

Günümüzde modern fotoğraf sanatçıları da akşamları şehirlerin dramatik aydınlatmalarına ve gölgeli figürlerine çekmeyi sıklıkla tercih ediyor. Fransız fotoğrafçı ve sanat yönetmeni Aishy ise ​​Tokyo’nun neon panelli sokaklarından ilham almış.

Tokyo sokaklarında gecenin geç saatlerine kadar kamerasıyla dolaşan Aishy, ​​gecenin siberpunk şehir manzaralarına dönüştüğü kentlerin adeta bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran görüntülerini çekiyor. Aishy’nin çektiği resimleri üç seri halinde sanat severlerin beğenisine sunmuş. Tokyo, Kyoto ve Osaka gibi şehirlerde çektiği fotoğraflarla, izleyicileri fütüristik bir yolculuklara çekiyor. My Modern Met’e demeç veren sanatçı çalışmaları hakkında şunları söylemiş:

Çalışmalarım için, cyberpunk ve fütüristik evrenlerden (örneğin Blade Runner veya The Matrix gibi) ilham aldım.

Bu dünya dışı estetiğe ulaşmak için Aishy, ​​gece yarısı ile 05:00 arasında Japon şehirlerinin sokaklarında geziniyor. Saatin çok geç olmasına rağmen sokakların asla tamamen boş olmadığını söylen sanatçı “Çekilecek benzersiz sahneler bulmak için kendimi kaybetmeyi seviyorum” diyerek fotoğraf sanatına olan tutkusunu belli etmiş.

Sanatçı, Benzersiz Manzaralar Aramak İçin Gece Yarısından Sabah 05:00’e Kadar Sokaklarda Dolaşıyor

Sanatçının Sosyal Medya Hesapları: Behance, Instagram

Kaynak: My Modern Met

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

Zıtlıklar Onun Fotoğraflarıyla Anlamlı: Gi Seok Cho