Bir Japon Tasarım Harikası: Nissan Office Pod Van
Tasarım

Bir Japon Tasarım Harikası: Nissan Office Pod Van

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Karavan kiralama ve karavan satın alma trendi giderek artmaya devam ediyor. Pandeminin etkisiyle beraber 2020 yılındaki en şaşırtıcı şeylerden biri, size geceleri uyumak için rahat bir alan sağlarken macera deneyiminizi geliştirmeyi garanti eden, hem de kamp tatili deneyimini iyileştirmeye yarayan karavanlar oldu. Üstelik bu tarz karavanlarla dışarıdayken her zaman kendinizi evinizde hissetmek için tam donanımlı bir mutfak gibi bir sürü teçhizat ve diğer lüksleri yanınızda taşımanız mümkün. Peki uzaktan çalışmanın da mümkün olduğu bir oldukça kullanışlı bir karavan ofis fikri ilginizi çekti mi?

Nissan Office Pod Van tam da bir mobil ofisten beklenen her şeyi karşılayan muhteşem özelliklere sahip. Gelin şimdi bu tasarım harikası mobil ofis olarak kullanılması için tasarlanan karavana yakından bakalım.

Nissan Office Pod Van Yenilikçi Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

Japon otomobil devi, ofis ortamını dışarıya taşımak isteyenler için Nissan Office Pod konseptini tanıttı. Aslında herkesin aşina olduğu Nissan NV350 modeli olan bu karavana, Office Pod Concept temasıyla yeni özellikler eklenmiş. Minimal bir tasarıma sahip Nissan Office Pod Van, minibüsün arkasından dışarıya doğru uzanabilen modüler bir tasarıma sahip. Açıldığı zaman açık havada çalışma deneyimi yaşatan Nissan Office Pod Van, istenildiği zaman yine aracın arkasına geri yerleştirilebiliyor.

Nissan, bu yeni konseptini sanal olarak düzenlenen 2021 Tokyo Otomobil Salonunda sergiliyor. Office Pod bölmesi şimdilik sadece bir konsept olarak sunuldu, ancak her an seri üretime geçebileceği konuşuluyor. Karavanlar ve benzeri araçlar popüler olmaya devam ederken Nissan Office Pod Van, birbirinden harika özellikleri ilginç bir şekilde bir araya getiren zarif, küçük bir eser niteliğini taşıyor.

Nissan NV350 Office Pod konsepti, doğa gezisinde büyüleyici bir geniş batımını izledikten sonra üretken bir şekilde çalışmayı mümkün kılan her özelliğe sahip. Akıllı telefonla kontrol edilen minibüse entegre edilen ofis bölmesi, tek düğmeyle çalıştırılıyor. Nissan Office Pod Van’a hijyen için UV antibakteriyel lamba bulunan bir torpido gözü de eklenmiş. Çalışma konforu için polikarbonat oturma yerine sahip mobil ofis bir Herman Miller Cosm marka sandalyesi ve beğeninize göre değiştirilebilen bir ortam ışığı ayarıyla digital nomadların hayallerini süsleyeceğe benziyor.

Minimalizm ve Konfor Nissan Office Pod ile Bir Arada

Office Pod’un, hem yolda hem de arazide çalışabilen çok yönlü bir araç olduğunu ifade etmek için ön ve arka çamurluklar eklenmiş. Minibüs içinde yer alan açılır kapanır ofise ek olarak, Nissan tasarımcıları ayrıca Office Pod’dan erişilebilen konforlu bir çatı da eklemeyi ihmal etmemişler.  Böylece çalışma arasında dinlenip uzanma fikri de daha eğlenceli bir şekilde ele alınmış. Ofisin zeminindeki şeffaf panel ise dış mekana olan bağlantıyı daha da güçlendiren niteliğiyle ön plana çıkıyor. Nissan bu olağanüstü tasarımıyla karavan tasarımıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.