LEGO'dan 9,090 Parçalık Titanic Modeli
Hobi

LEGO'dan 9,090 Parçalık Titanic Modeli

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Eğer bir LEGO uzmanı olduğunuzu düşünüyorsanız, yeteneklerinizi bu son testle ilerletmeye hazır olun. 1912'de Titanic dünyanın en büyük ve en ünlü gemilerden biriydi ve 1997 filminin gösterime girmesiyle yeniden popülerleşmeye başladı. Devasa bir LEGO seti sayesinde sefer yeni bir Titanic hala konuşulmaya devam ediyor.

Titanic modeli, tam tamına 137 cm uzunluğuna sahip ve şimdiye kadar oluşturulmuş en büyük LEGO seti! Bu üne sahip olmak ise kolay değil; çünkü bu set tam olarak 9.090 parçaya sahip! 1:200 ölçeğindeki bu efsanevi gemiyi inşa etmek için biraz zaman alacak gibi görünüyor.

LEGO Titanic'i çarpıcı yapan şey ise ayrıntılarında gizli. Üç bölüme ayrılan sette büyük merdiven ve kazan dairesi de dahil olmak üzere karmaşık iç mekanlar da bulunurken, dış cephede gezinti güvertesi ve yüzme havuzu yer alıyor.

LEGO Titanic seti resmi olarak 8 Kasım 2021'de satışa sunulacak, ancak 1 Kasım'dan itibaren markanın web sitesinde 629,99 $ karşılığında ön siparişe açık olacak. Modeli inşa etmek için sadece uygun bir yere değil, aynı zamanda tamamlandığında sergileyebileceğiniz bir yere de ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

İlgili içerik: 9.036 Parçasıyla Muhteşem Kolezyum LEGO Seti

LEGO devasa yapıya sahip setler yaratma oyununda konusunda geçmişe sahip. Bir zamanlar, Colosseum seti şimdiye kadarki en büyük LEGO seti ünvanını elinde tutuyordu, ancak Titanic onu sadece 54 fazla parçasıyla bu ünvanı da elinden aldı.