9.036 Parçasıyla Muhteşem Kolezyum LEGO Seti
Hobi

9.036 Parçasıyla Muhteşem Kolezyum LEGO Seti

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Siz de meşhur Kolezyum gibi tarihi antik mimari eserlerden etkileniyor musunuz? Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilen hepimizin yakından tanıdığı bu meşhur antik amfitiyatro, zamanında dünyanın en büyük yapıları arasında bulunuyordu ve 80.000 seyirci kapasitesine sahipti. Bu anıtsal simge şimdilerde, LEGO‘nun bugüne kadarki en yeni ve en büyük setinin arkasındaki ilham kaynağı oldu. Kolezyum LEGO hangi özelliklere sahipmiş, beraber bakalım.

Bu yeni LEGO Seti, Roma Kolezyumu’nun İnanılmaz Mimari Ayrıntılarına Sahip

Tamı tamına 9.036 parçadan oluşan LEGO seti, dış sütunlar ve ayakta kalan kemerler dahil mimari harikanın inanılmaz ayrıntılarını barındırıyor.

1 Değil, 2 Değil Tam 9.036 Parça Bugüne Kadarki En Büyük LEGO Seti

Yurt dışında Black Friday’de (27 Kasım) piyasaya sürülmesi planlanan Colosseum LEGO, 7.541 parçalık Millennium Falcon Star Wars’dan da daha fazla parçaya sahip! Bu muhteşem seri piyasaya sürüldükten sonra LEGO’nun en büyük seti unvanını kazanacak.

Kolezyum LEGO,  3 katlı arenasıyla 27 cm yükseklik, 52 cm genişlik ve 59 cm derinliğine sahip. Dor, İyon ve Korinth düzenlerindeki sütunların yanı sıra Korinth pilasterleriyle süslenmiş bir tabana da sahip. Modelin bağımsız oval tabanındaki ayrıntılar her açıdan hayranlık uyandıracak cinsten. Set, ilham verici Kolezyum’un ilham verici tasarım ve tarihi gerçeklerle dolu bir kitapla beraber satışa sunulacak.

2020’nin sonuna yaklaşmışken kendinize şöyle en güzelinden bir yeni yıl hediyesi vermek için bahane arıyorsanız Kolezyum LEGO seti imdadınıza yetişeceğe benziyor.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

Dünyanın En Pahalı Bebek Evi: Astolat Dollhouse Kalesi