Johnson Tsang ve Muhteşem Öpüşen Maskeleri
Seramik Sanat

Johnson Tsang ve Muhteşem Öpüşen Maskeleri

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Hong Kong’lu seramik sanatçısı Johnson Tsang, kili enfes porselen heykeller haline getirme konusundaki şaşırtıcı yeteneği ile tanınıyor. Güncel olaylardan da ilham alan Tsang, koronavirüsün sonuçlarını ”Still in One Piece III” adlı son çalışmasına dahil etti. Yüz maskeleriyle sıkıca örtülmüş iki yüzün öpüştüğü heykel oldukça dikkat çekici.

Seramik ve Porselen Arasındaki Farklar
Seramik sanatı Türk sanat tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Birçokseramik sanatçısı geçmişten günümüze dek adını duyurmuş ve varlıklarınıkorumuştur. Porselen ise seramik grubunda yer alan ancak ondan bazı farklılıklarkapsamında ayrışan bir malzeme ürünüdür. Bu yazımızda da seramik ve po…

Sanatçı ”Öpüşen Maske” Yani orjinal adıyla ”Still in One Piece III” Çalışmasıyla Pandemiye Dikkat Çekiyor

Yüz maskeleriyle kaplanan insan yüzünün ayrıntılarına odaklanan Tsang, COVID-19 sırasında insanların nasıl etkileşimde bulunduğuna dikkat çekiyor. Toplum yıl boyunca fiziksel mesafeyi korumaya şartlandırıldığı için, yüz maskesi takarken öpüşen figürleri görmek bu yüzden sarsıcı bir etki bırakıyor sarsıcı.

Heykelin duygusal etkisi, Tsang’ın yapıtları düşünüldüğünde alışılmadık bir şey değil. İnce bir porselen tabakasında yaratılan bu özel heykel, birçok farklı duyguyu harekete geçiriyor. Hassas ama dinamik, dünyanın bugünkü durumu hakkında güçlü bir mesaj gönderiyor.

“Mayıs ayının başında, meditasyonum sırasında hiçbir yerden bu fikir aklıma geldi. Fikirler sık ​​sık böyle aklıma geldi. Parçalarımın çoğu meditasyon sırasında ortaya çıkan fikirlerle yaratıldı ”diyor Tsang My Modern Met. “Bu yaratıcı fikirlerin benden kaynaklanmadığına dair güçlü bir his var. Ama bana gelmesinin iyi bir nedeni olması gerektiğine inanıyorum. Belki de sırf bu harika fikirleri gerçekleştirme ve onları doğru insanlara gösterme yeteneğim olduğu içindir. Bu nedenle kendim yorumlamak istemiyorum. Çalışmalarımı gören herkesin kendi duygularına göre kendi tarzıyla yorumlama hakkı olduğunu düşünüyorum. ”

Johnson Tsang’ın inanılmaz derecede hareketli ama aslında kırılgan bir malzemeden üretilen heykelini inceleyebilirsiniz.

Johnson Tsang Hakkında

1960 Hong Kong doğumlu sanatçı, inanılmaz sürrealist hayal gücü eşliğinde gerçekçi heykel tekniklerini kullanmasıyla biliniyor.Seramik, paslanmaz çelik heykeller ve kamuya açık sanat çalışmalarında uzmanlaşmış Tsang, izleyicinin hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Sırasıyla tuhaf, lirik ve kışkırtıcı olan çalışmaları iki unsuru birleştiriyor: “insanlar” ve “nesneler”, sanatçı tarafından yaratıcı temalarla işleniyor. 1993 yılından beri Tsang’ın eserleri Hong Kong, Tayvan, Kore, İspanya ve İsviçre’de sergilenmekte ve yerel ve yabancı koleksiyoncular tarafından eserleri satın alıyor.