Çeltik Tarlaları Manzaralı Cam Ev Tasarımı
Mimari

Çeltik Tarlaları Manzaralı Cam Ev Tasarımı

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Adriano Design tarafından tasarlanan ve Truetopia tarafından görselleştirilen bu çağdaş ev konsepti, Çin'de bulunan çeltik tarlalarının peyzajın çok yukarılarından çarpıcı manzaralar sunuyor. "Pirinç Çeltiğindeki Ev" adlı bu kavramsal tasarım, Çin'in pirinç çeltik tarlalarının ve lagünlerinin manzaralarını çerçeveleyen, şeffaf bir evi tasvir ediyor.

Tasarım stüdyosu, projelerinin dikey sirkülasyondaki, özellikle de asansörlerdeki yeni gelişmeler tarafından oldukça motive edildiğini açıklıyor. Adriano Design, "Şimdiye kadar ana sınır, mimaride her zaman önemli bir engel teşkil eden merdivenler aracılığıyla rakımı aşma sistemiydi" diyor. "Yeni nesil asansörler, mimarlar için yarı keşfedilmiş fırsatlar sunan bir çözüm olabilir."

Ev asansörlerinde yeni nesil yapıların nasıl görünebileceğini hayal etmeye yardımcı olmak için, bu ev tasarımındaki asansör, bambu kaplama ile birleştirilmiş büyük lamine paneller içeriyor. Tasarımcılar ayrıca geleneksel malzemelerle ve çevrede çağdaş bir yapı inşa etmenin yerel gelenek ve kültürle birleştireceğini ummuşlar. Kademe kademe yükselen tasarımda her bir evin içerisindekilere de yeni bir perspektif sunmayı hedefliyor.

Pirinç Çeltiğindeki Ev'de bulunan cam hacimler, tabandan tavana camlar ile birleşmiş olsalar da, her biri yeni bir yöne bakacak şekilde dikey merkezin etrafında spiral çiziyor. İç mekanlar da soğuk ve sıcak renk paletlerinin güzel bir kombinasyonunu sağlayan beton ve bambu ile tamamlandığı için sürekli bir renk şemasında birleştirilmiş. Adriano Design, Çin'deki çeltik tarlalarına bakan tuhaf bir dikey ev inşa etmeye hazırlanıyor.