Facebook ve Instagram, Kullanıcıların NFT Oluşturabilmesi ve Satabilmesi İçin Çalışmalara Başladı
Teknoloji

Facebook ve Instagram, Kullanıcıların NFT Oluşturabilmesi ve Satabilmesi İçin Çalışmalara Başladı

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Facebook ve Instagram'ın yeni markalaşan ana şirketi Meta, bir metaverse şirketi olma yolunda bir sonraki adımı atmaya hazırlanıyor. Financial Times'ın yayımladığı rapora göre, sosyal medya devi şu anda kullanıcıların platformlarında NFT'ler oluşturmasına, sergilemesine ve satmasına olanak tanıyacak yenilikler üzerinde çalışıyor.

İlgili içerik: Son Zamanların En Popüler 5 Dijital Koleksiyonu

Meta'nın Instagram abonelikleri için bir beta testi başlatmasından sadece bir gün sonra, büyük teknoloji holdinginin NFT ekosistemine girmeye hazır olduğu ortaya çıktı. Instagram yöneticisi Adam Mosseri, ekibinin Aralık ayında "aktif olarak NFT'leri araştırdığını" açıkladı. Financial Times'tan Hannah Murphy ve Cristina Criddle, sosyal medya platformunun şu anda NFT sergileme özelliğini test ettiğini belirtti.


OpenSea, Nifty Gateway ve MakersPlace gibi platformların yıllardır NFT ekosisteminin öncüleri olarak kaldığı göz önüne alındığında, Meta'nın NFT'lere girişi, pazar hakimiyeti bakımından büyük bir değişim anlamına gelebilir. NFT satışları yalnızca geçen ay 4 milyar doları aştığından, dünyanın en büyük NFT pazarlarında Sotheby's, Shopify, Gamestop gibi daha birçok şirket boy göstermeye başladı. Özellikle Meta, NFT özellikleri ile piyasaya çıkmadan önce rekabette bir adım önde olabilir. Hem sosyal medyada hem de VR oyunlarında lider isim olarak, NFT ticaretini halihazırda kurulmuş satış noktalarına entegre etmek, Facebook ve Instagram için NFT ticaretini inanılmaz derecede basit bir süreç haline getirebilir. Meta, NFT  çalışmalarının "erken bir aşamada olduğunu ve değişebileceğini" bildirirken, Facebook ve Instagram şu anda kullanıcıların hem NFT'leri profil resimleri olarak görüntülemelerine hem de platformlarda yeni NFT'ler yaratmalarına olanak tanıyan bir özellik hazırlıklarına devam ediyor.

Kaynak: nftnow.com

.