Sorare Oyunu NFT ve Blockchain Teknolojisini Nasıl Kullanıyor?
Teknoloji Eğlence

Sorare Oyunu NFT ve Blockchain Teknolojisini Nasıl Kullanıyor?

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Blockchain teknolojisi günlük hayatımızda çoktan yer etmeye başladı. Geleceğin teknolojisi olarak görülen blockchain, son yıllarda spor dünyasında da bir hayli popüler. Hatta artık blockchain teknoloji altyapısı sayesinde fantezi futbol oyunu oynamak ve bundan bir gelir elde etmek dahi mümkün! Bu oyunlardan birisi de güvenilir ve eğlenceli yapısıyla ön plana çıkan Sorare oyunu. Futbolu seven insanlar için muazzam bir NFT projesi olduğunu da söyleyebiliriz Sorare’nin. Peki Sorare en basit anlatımla nedir ve NFT teknolojisini ve blockchain teknolojisini nasıl kullanıyor? Dilerseniz bu sorunun cevaplarına birlikte bakalım ve Sorare’yi daha yakından tanıyalım.

Sorare Nedir?

Sorare, oyuncuların lisanslı dijital oyuncu kartlarıyla sanal bir takımı satın aldığı, sattığı, takas ettiği ve yönettiği bir fantezi futbol oyunudur. Bir blockchain girişiminin iki çalışanı olan Nicolas Julia ve Adrian Montfort, blok zincirinde varlık toplama ve oyunlaştırma düşüncesiyle Sorare’yi geliştirmiştir. İşin özünde Sorare, oyna-kazan modeli aracılığıyla fantezi futbolu benzersiz blockchain teknolojisiyle çok daha gerçekçi bir hale getiren yenilikçi bir oluşum.

Kripto Para Birimi ve Blockchain Teknolojisi Nedir?

Öncelikle Sorare’yi en net şekilde anlamak için blockchain teknolojisinden kısaca bahsedelim.

Sorare’nin kurucu ortağı Nicolas Julia’dan alıntı yaparak başlayalım, bakın kendisi oyunu nasıl açıklamış:

Blockchain teknolojisi Sorare kartlarına süper güçler veriyor.

Bu açıklamanın geniş anlamı ise şöyle: Blockchain teknolojisi ile lisanslanan dijital kartlar belirli bir sayıya sahiptir. Yani bir Sorare kartınız varsa (NFT varlığınız), o sadece sizindir ve açık dünyada kullanabilmektedir. Sorare kartlarının kullanıldığı diğer oyunlarda kartınızı kullanılabilirsiniz, yani fırsatlar çok çeşitlidir; hatta sonsuzdur.

Sorare, Hangi Blok Zinciri Teknolojisini Kullanıyor?

NFT'ler, doğrulanabilir dijital sahipliğin yanı sıra dijital mülkiyet ve birden çok platformda varlıkların birlikte çalışabilirliği olasılığı oluşturmak için kullanılıyor. Oyun varlıkları olan Sorare oyuncu kartları, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş NFT’lerden -,yani her biri ERC721 standardını takip eden takas edilemez tokenlerdan oluşuyor.

Sorare’de, geleneksel yaklaşımdaki bir oyuncu listesinden kadronuzu seçmek yerine, takımınıza eklemek istediğiniz bir oyuncunun NFT kartını satın alabiliyorsunuz. Bu sebepten ötürü gerçek dünyadaki herhangi bir varlık gibi bir kart ne kadar nadirse, o kadar değerli oluyor!

Sorare Oyunu Hakkında Daha Fazlası İçin: ultrasorareturkiye.com

Size bu noktada verebileceğimiz bir haber daha var; Sorare ücretsiz bir oyun ve futbol seven herkes fantezi futbol oyunu olan Sorare’yi oynayabilir. Sorare oyuncu kartlarını NFT olarak satın alarak ve takas ederek, fantastik futbol müsabakalarına katılabilir ve benzersiz bir varlık olarak sahip olduğunuz ödülleri kazanabilirsiniz.

Sorare oyunu sizi de heyecanlandırdı değil mi? Oyuna başlamak ve detaylı bilgi almak, eğlenmek ve kendinizi geliştirmek için Türkiye’nin 1 Numaralı Sorare Oyun Rehberi ve Taraftar Platformu ultrasorareturkiye.com bir tık uzağınızda sizi bekliyor.