Netflix, Spotify'ın Hikayesini Anlatacak Dizinin Hazırlıklarına Başladı
Eğlence

Netflix, Spotify'ın Hikayesini Anlatacak Dizinin Hazırlıklarına Başladı

sanatperver Admin
sanatperver Admin

İsveç merkezli dijital müzik platformu Spotify, hikâyesiyle Netflix'e dizi oluyor. Altı bölümden oluşması planlanan mini dizinin prodüksiyonu başladı.

Beyazperde'nin haberine göre, her ikisi de İsveç Dagens Industri'de iş muhabiri olan Sven Carlsson ve Jonas Leijonhufvud'un 'Spotify Untold' kitabından esinlenen dizi, genç teknoloji girişimcisi Daniel Ek ve dünya çapında ücretsiz ve yasal akışlı müzik sunarak müzik endüstrisini sarsan ortakları etrafında dönüyor. 'Spotify Unfold' kitabında da yer alan, plak şirketlerini ikna etme çabaları, Steve Jobs'un Spotify'ın ABD lansmanındaki kişisel savaşı ve Taylor Swift, Bob Dylan gibi sanatçılarla yaşanan süreç dizide de işlenecek.

Spotify Dizisinde Türk Kökenli Oyuncu Gizem Erdoğan Yer Alacak

Diziden bir de “ASIN BAYRAKLARI” tadında bir haber geldi. Geçtiğimiz yıl Netflix’te İsveç yapımı Kalifat isimli 8 bölümlük bir dizi yayına girmişti. IŞID'e katılan 3 liseli kızın yaşadıklarını, Suriye'de mahvedilen hayatları konu olan dizi büyük beğeni toplamıştı.

Birçok gerilim ve dram sahnelerini barından Kalifat dizisinde İsveç'te oldukça popüler olan Türk kökenli Gizem Erdoğan, Pervin karakterine hayat vermişti.

1987 İsveç doğumlu Erdoğan, Pervin karakterine başarıyla hayat vermişti.

Gizem Erdoğan Netflix'in yeni projesi "Spotify'da" yer alacak. 6 bölümlük mini dizi, genç teknoloji girişimcisi Daniel Ek ve dünya çapında ücretsiz ve yasal akışlı müzik sunarak müzik endüstrisini sarsan önemli ortakları etrafında şekillenecek.

Dizinin oyuncu kadrosu ise şöyle:

Daniel Ek rolündeki başrol oyuncusu Edvin Endre'ye ek olarak, Per Sundin rolünde Ulf Stenberg, Petra Hansson rolünde Gizem Erdoğan, Andreas Ehn rolünde Joel Lützow ve Martin Lorentzon rolünde Christian Hillborg yer alacak.

Dizinin yönetmenliğini Per-Olav Sørensen üstlenirken, senaryoyu Christian Spurrier kaleme aldı. Yürütücü yapımcılığı Berna Levin, yapımcılığı Eiffel Mattsson, geliştirme yapımcılığını ise Luke Franklin üstleniyor. Adı yapımcılar tarafından paylaşılmayan dizinin 2022'de yayınlanması planlanıyor.