Axie Infinity, 1 Milyar Dolarlık Gelir Elde Eden İlk NFT Oyun Oldu
Eğlence

Axie Infinity, 1 Milyar Dolarlık Gelir Elde Eden İlk NFT Oyun Oldu

sanatperver Admin
sanatperver Admin

NFT veri toplayıcısı CryptoSlam'in açıkladığı habere göre, Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity’nin değeri, 1 milyar ABD dolarına ulaştı.

Pokémon'dan esinlenilen oyunda 1.073.622.559 ABD Doları değerinde jeton takas edildi. Bu dönüm noktasıyla beraber Axie Infinity, 1 milyar ABD Doları satış rakamına ulaşan ilk NFT oyunu oldu. Decrypt'in verilerine göre, oyun şu anda 2,4 milyondan fazla işlem, 320.000'den fazla alıcı, 930.000 sahip ve bir milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya sahip.

Axie Infinity'de kullanıcılar oyun oynayarak ve ekosistemine katkı sağlayarak jeton kazanabiliyor. Oyuncular evcil hayvanları için savaşabilir, levellarını yükseltebilir ve krallık kurabilir. Ancak, Axie Infinity karakterlerini elde etmek hiç de ucuz değil. Oyunda yer alan tek bir canavar kripto para biriminde birkaç yüz dolara mal olabiliyor. Decrypt, şu anda piyasada bulunan en ucuz Axie Infinity karakterinin 295 ABD Doları değerinde olduğunu belirtiyor. İlk olarak 2018'de piyasaya sürülen blockchain oyunu, yaz boyunca popülerliğini arttırmaya başlamıştı. Oyunun satışlarının neredeyse beşte biri geçen hafta, dörtte üçünden fazlası ise geçen ay gerçekleşti.