18.000'den Fazla 3D Sanat Eseri Ücretsiz Kullanıma Açıldı
Sanat

18.000'den Fazla 3D Sanat Eseri Ücretsiz Kullanıma Açıldı

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Sanat paylaştıkça çoğalmaya devam ediyor. Bu mottodan yola çıkan Scan The World şirketi, 3D yazdırılabilir heykelleri ve kültürel eserleri dünyayla paylaştı. Kültürü herkes için erişilebilir kılarak arşivlerinde bulunan taranmış yapıtları ücretsiz bir şekilde erişme açan şirket, büyüyen 3D koleksiyonuna başkalarının da katkıda bulanacağına inanıyor.

Görsel: Scan The World

Açık kaynak müzesi şu anda 18.000 dijital taramaya sahip. Nefertiti'nin Büstünden Michaelangelo’nun David'ine kadar çok çeşitli sanat eserlerini kapsayan bir koleksiyon şirketin arşivinde mevcut. Müzelerde satılan eserlerin aksine, bu sanat eserlerini indirmek ve sadece birkaç saat içinde 3D olarak basmak ücretsizdir.

Görsel: Scan The World

Colossal'de yer alan habere göre göre Scan The World, platforma binlerce ek sanat eseri eklemek için kısa süre önce Google Arts and Culture ile ortaklık kurdu.

Görsel: Scan The World

Koleksiyonun tamamı sanatçıya ve konuma göre aranabiliyor ve her sayfada, sanat eserinin geçmişi ve 3D baskıya kadar geçen süre dahil teknik ayrıntılar hakkında bilgiler paylaşılıyor. Başkalarının 3D eserlerini nasıl yazdırıp renklendirdiğini görmek için her bir resmin yorumlar bölümünde de gezinebilirsiniz.

3D baskı konusunda yeniyseniz, yeni başlayanlar için bir kılavuz da dahil olmak üzere sitenin eğitim içeriklerine göz atabilirsiniz.