Nakış Sanatı: Ksenia Zimenko’nun Hayran Olunası Eserleri
Sanat

Nakış Sanatı: Ksenia Zimenko’nun Hayran Olunası Eserleri

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Doğa, birçok sanatçı için ilham kaynağıdır. Rusya’da yaşayan sanatçı Ksenia Zimenko’da doğadan ilham alan sanatçılardan bir tanesi. Dağların, şelalelerin, ağaçların ve gün batımlarının güzelliğini, parıldayan boncuk işlemeli tasarımlarında yakalıyor.

Nakış Sanatında Modern Yorumlar

Tasarımın büyüklüğüne ve elde etmek istediği ayrıntıya bağlı olarak Zimenko, tek bir eseri için birkaç haftasını harcayabiliyor. Yetenekli tekstil sanatçısı, temel olarak renkli bir keçe kumaşı seçerek işe başlıyor. Daha sonra, renkli cam boncuklar ekleyerek tasarımı bitirmeden önce manzara sahnelerini daha da belirgin bir hale getirmek için için çeşitli tonlarda iplikler kullanıyor. Zimenko, My Modern Met‘e şunları söylemiş: “Bana göre bu teknik, bu tür manzaralar için mükemmel. Dokularla oynama ve hacimsel bir yapı oluşturma fırsatı veriyor.”

Sanatçı Ksenia Zimenko, Doğanın Güzelliğini Yakalayan Boncuklu Nakış Tasarımlarıyla Sosyal Medyada Bir Hayli Popüler

Zimenko, yanardöner, 3 boyutlu süslemelerini en fazla etkiyi yapacak bir şekilde kasnağa işliyor. “Ormanlar ve Kuzey Işıkları gibi kuzey doğasını seviyorum. Bu teknik ağaçlar, kar birikintileri ve yapraklar için mükemmel. Ve gökyüzünü doldurmak için boncuk kullanmak, Aurora ışıklarına benzeyen ve manzarayı gerçekten canlandıran bu harika parıltıyı yaratıyor.” sözleriyle doğa ve sanatının ilişkini sanatperverlere açıklıyor.

Zimenko’nun güzel boncuklu işlemelerine bu linkten göz atabilir ve Etsy’deki portföyünde daha fazlasını bulabilirsiniz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: İğne ve İpliğin Zarif Buluşması: Nakışın Hikayesi