Frida Kahlo Tablosunun 30 Milyon Dolara Alıcı Bulacağı Tahmin Ediliyor
Sanat

Frida Kahlo Tablosunun 30 Milyon Dolara Alıcı Bulacağı Tahmin Ediliyor

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Frida Kahlo'nun hayatı boyunca sanat camiasında değeri bilinmese de, farklı üslubu sayesinde dünya çapında tanınan ikonik bir kadın ressam haline geldi. Vefatından on yıllar sonra, bu sonbaharda Sotheby's'de yapılacak bir satışta kendi portrelerinden birinin rekor kırması bekleniyor. Satışa çıkacak eser "Diego ve Ben", ağlayan Frida Kahlo'yu eşi ressam Diego Rivera'yı tasvir ediyor. Bu Kasım ayında New York'ta düzenlenecek müzayede de tablonun en az 30 milyon dolara satılması öngürülürken, 2016'da satılan 8 milyon dolarlık Kahlo tablosunu geçmesi ve onu şimdiye kadar satılan en pahalı Frida Kahlo tablosu yapması bekleniyor.

Eğer resim satılırsa başka rekorlarında kırılması bekleniyor. "Diego ve Ben" tablosu satılırsa, Diego Rivera'nın 9.76 milyon dolarlık "The Rivals" tablosunu geçerek bir Latin Amerikalı bir sanatçının yaptığı en değerli eser ünvanına da sahip olacak.

Bu, Frida Kahlo'nun önceki tablolarından herhangi birinin en yüksek fiyatı, Latin Amerikalı bir sanatçının yaptığı en değerli tablo ve bir kadın sanatçının yaptığı en pahalı tablolardan biri olacak.

Frida Kahlo, "Diego ve Ben" - 1949