Biraz Büyülü ve Buğulu İllüstrasyonlar: Sonia Alins’in Zarif Yüzücüleri
Sanat

Biraz Büyülü ve Buğulu İllüstrasyonlar: Sonia Alins’in Zarif Yüzücüleri

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Sonia Alins'in bir masal dünyasından fırlamış gibi görünen çizimlerinde, figürler suya dalıp çıkarken vücutlarının etrafında minimal bir dalgalanma yaratıyor.

“Swimming in the Ocean”

İspanyol sanatçı Sonia Alins, zarif figürlerden oluşan illüstrasyonlarıyla tanınıyor. Çizimlerinde kullandığı yarı saydam kağıtlar suyun bulanık etkisini güçlendirirken, balıkları ve mercanları gizlemeye yardım ediyor. Aynı zamanda yarı saydam kağıtlar büyük ölçüde mürekkep, akrilik ve sulu boyadan oluşmuş çizimlerine üç boyutlu bir hava katabilmesini sağlıyor.

“Return to Harmony”

Alins, desenlerinde yer verdiği kadınları belirsiz duygu durumlarında yansıtsa da, diğer illüstrasyonlarında erkekler ve çocuklar ortaya çıkıyor ve sanatçının kendi annelik deneyimini ve suyun eşsiz gücünü daha da yansıtıyor.

Sol: “The Boys of the Rocks”. Sağ: “The Girls of the Rocks”

Sanatçı Colossal’a yaptığı açıklamada çizimleri için şunları söylüyor:

Suyu güçlü bir varlık olarak hissediyorum, tıpkı bir mutluluk, neşe, iç huzur ve sevgi kaynağı olduğu gibi ıstırap, acı ve çaresizlik kaynağı olan doğaüstü bir güç. Su, duygularımı daha yüksek sesle ifade etmeme yardımcı oluyor ve bu yüzden onu seviyorum.
“Placer”

Alins, kişisel pratiğine ek olarak çeşitli projeler üzerinde çalışıyor. Sanatçının Moleskine için ürettiği “Güzel Kırmızı Resifler” başlıklı eterik projesi, kısa süre önce İletişim Sanatları'nın yarışmasından ona Mükemmellik Ödülü kazandı. Sanatçının Behance ve Instagram'da sergilenen illüstrasyonlarını linklere tıklayarak takip edebilirsiniz.

Sol: “The Bather.” Sağ: “Inspired by the Moon”