"Ghost of Tsushima" Oyunu Sinemaya Uyarlanıyor
Eğlence

"Ghost of Tsushima" Oyunu Sinemaya Uyarlanıyor

sanatperver Admin
sanatperver Admin

Sony, ödüllü video oyunu Ghost of Tsushima'nın film uyarlamasını yönetmesi için John Wick serisinin yönetmeni Chad Stahelski ile anlaştı.

PlayStation Productions Başkanı Asad Qizilbash, "Oyunlarımıza tutkula bağlı Chad gibi yaratıcı ortaklarla çalışmayı seviyoruz, hayranlarımızı ve yeni izleyicileri heyecanlandıracak zengin uyarlamalar oluşturabilmemizi sağlıyoruz." açıklamasını yaptı.

"Ghost of Tsushima" Oyununun Hikayesi

Temmuz 2020'de yayınlanan Ghost of Tsushima, Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen bir PS oyunu. 1274 yılında Moğol istilası sırasında Tsushima Adası'ndaki evini koruması gereken bir samuray olan Jin Sakai'yi konu alan bir açık dünya oyunu olan Ghost of Tsushima'nın hikayesi ise şöyle:

Moğolları kendi başına veya geleneksel samuray dövüş taktikleriyle yenemeyeceğini anlayan Jin, adayı tarayarak müttefiklikler kurar ve Lord Shimura'yı kurtarma arayışına yardımcı olacak dövüş tekniklerini öğrenmeye başlar. Oyun, yol işaretleri olmayan ve rehberlik olmadan keşfedilebilecek oldukça geniş bir açık dünyaya sahip.