Binance, Kendi NFT Platformunu Haziran Ayında Açmayı Planlıyor
Sanat

Binance, Kendi NFT Platformunu Haziran Ayında Açmayı Planlıyor

sanatperver Admin
sanatperver Admin

NFT dünyasında gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Bugün yapılan açıklamaya göre Kripto para borsası Binance, kendi pazarını başlatacağını duyurdu. NonFungible.com'un paylaştığı verilere göre NFT'lerin satışları ilk çeyrekte 2 milyar doların üzerine çıktı.

10 Soruda NFT Nedir, Ne İşe Yarar? adlı içeriğimizi okuyarak NFT hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Binance NFT Özelliği Haziran'da Piyasaya Sürülecek

Bugün Kripto para borsası Binance'ın yaptığı NFT açıklaması oldukça ilgi çekti. Buna göre Binance kullanıcılarının NFT yaratabilecekleri, satın alabilecekleri ve satabilecekleri kendi pazarını yaratma planları olduğuna dair bir açıklama yaptı. Ticaret hacimleri açısından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, platformunun iki piyasa birden işleteceğini söyledi: En iyi müzayedeler ve sergiler için birinci sınıf bir mekan ve herkesin yeni token’lar üretmek, satmak ve satın almak için kullanabileceği standart bir ticaret pazarı.

Sanatçıların Binance ile İletişime Geçebilmesi İçin Bir Sayfa Oluşturuldu

Binance, premium segmentin büyük müzayedelerin gelirlerinden %10’luk bir kesinti yapacağını ve %90’ının sanatçılara gideceğini söyledi. Binance’e göre, günlük alım satım piyasası %1 “işlem ücreti” alırken, içerik oluşturucular sürekli olarak %1 telif hakkı alacak.

Binance’in NFT özelliği Haziran ayında piyasaya sürülecek. Şirket şimdilik, sanatçıların potansiyel ortaklıklar hakkında firma ile iletişime geçmesine izin verecek bir ana sayfa yayınladı. Binance’in NFT projesi başkanı Helen Hai, şu ifadeleri kullandı:

“Amacımız, Binance blockchain altyapısı ve topluluğu tarafından desteklenen en hızlı ve en ucuz çözümlerden yararlanarak dünyanın en büyük NFT ticaret platformunu en iyi NFT oluşturma, satın alma ve takas deneyimini sağlamaktır.”

Bu atılım Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından kurulan kripto borsası Gemini için bir meydan okumaya işaret ediyor. Gemini, Eminem ve Grimes gibi büyük isimlerin müzayedelerine ev sahipliği yapan Nifty Gateway adlı kendi NFT pazarını işletiyor. Binance’in bu projesi ayrıca, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine olan artan ilgiden önemli ölçüde yararlanan firma için yeni bir gelir akışının açabileceği söyleniyor.

Kaynak: coinkolik.com